اخبار ایران

فیلتر شدن وایبر ، واتس اپ و تانگو به دستور محسنی اژه ای

Untitled-6

فیلتر شدن وایبر ، واتس اپ و تانگو به دستور محسنی اژه ای

خبر فوری ، کلیک کنید :  واتس اپ ، لاین و تانگو فیلتر می شوند ( تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۳ )

۲۹ شهریور خبری رو خوندم با این تیتر : « ضرب الاجل محسنی اژه ایی به وزیر ارتباطات ، وایبر ، واتس اپ و تانگو باید سریعا مسدود شوند ! » . اگرچه سه نرم افزار ارتباط موبایلی وایبر ، واتس اپ و تانگو خیلی از مخارج رو کاهش داده اما به هر حال اینطور تشخیص داده شده که این سه نرم افزار دیگه دارن بدجوری زمینه ساز فساد در ایران میشن که خب تا حد زیادی هم درسته .

 

فیلتر شدن وایبر ، واتس اپ و تانگو

فیلتر شدن وایبر ، واتس اپ و تانگو

متن کامل نامه حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای به وزیر ارتباطات ( دکتر محمود واعضی )

جناب آقای دکتر واعظی
وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

سلام علیکم
نظر به انتشار گسترده محتوای مجرمانه و ارتکا به انواع جرائم علیه عفت و اخلاق اسلامی و امنیت عمومی و … بالاخص انتشار وسیع مطالب مهم علیه بنیانگذار انقلاب اسلامی علیه حضرت امام خمینی (ره) در هفته‌های اخیر از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر واتس‌اپ، وایبر و تانگو که بعضا توسط دولت‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مدیریت فنی و محتوایی می‌شود و با عنابت به این که علی رقم استمهال سه ماهه جنابعالی و همکاران محترم مبنی بر اعلام آمادگی در خصوص فرآهم‌آوری امکان مسدودسازی و پالایش هوشمند محتوای مجرمانه در شبکه‌های موصوف و ارائه شبکه‌های اجتماعی داخلی هم سطح با شبکه‌های مذکور، مع الاسف تا کنون اقدام موثری به عمل نیامده است. لذا در اجرای دستور ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله آملی ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم‌آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه‌های یاد شده اقدام عاجل صورت پذیرد، در غیر این صورت قوه قضائیه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام مقتضی به عمل آورده و با متخلفین از دستورات قضایی در هر رده‌ای طبق قانون برخورد خواهد نمود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای
معاون اول قوه قضائیه

 پیامد های فیلتر شدن وایبر ، واتس اپ و تانگو

چند وقت پیش بود که ویچت مسدود شد و حالا هم نوبت رسید به سه نرم افزار بسیار پرطرفدار وایبر ، واتس اپ و تانگو . در مورد این سه نرم افزار حرف های زیادی وجود داره که شاید اگر هر کسی بخواد راجع بهش صحبت کنه خیلی از کاربرا مقاومت کنن و نخوان بپذیرن اما واقعیت اینه که به هر حال این سه نرم افزار کم و بیش دارن به سیستم فرهنگی ما آسیب های زیادی میزنن و اطلاعات حجیمی از جامعه ایران رو از کشور استخراج میکنن . به نظر شما فیلتر کردن وایبر ، واتس اپ یا تانگو چه بازتابی رو در جامعه خواهد داشت ؟

 

لطفا این مطلب رو با دوستان تون هم به اشتراک بذارید !

منبع : علم فردا

Untitled-6

دسته‌ها

Untitled-6